Останні масовані атаки РФ завдали енергетиці збитків на понад $1 мільярд — Галущенко

Останні масовані атаки РФ завдали енергетиці збитків на понад $1 мільярд — Галущенко

05.05.2024 11:34 джерело Ситуація в енергосистемі досить складна після масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури протягом останніх місяців.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко в ефірі телемарафону «Єдині новини», передає джерело з посиланням на пресслужбу Міненерго.

«На сьогодні йдеться про суми збитків на понад мільярд доларів. Але атаки продовжуються, і очевидно, що збитки будуть зростати», — зазначив Галущенко.

Міністр наголосив, що основних пошкоджень внаслідок масованих атак зазнали об’єкти теплової та гідрогенерації, а також системи передачі електроенергії. Водночас тривають щоденні атаки на різні види енергооб’єктів дронами, балістикою або артилерією.

«Система на сьогодні стабільна, але ситуація досить складна», — зазначив міністр, додавши, що наразі завдяки сприятливим погодним умовам енергосистему вдається балансувати потужностями ВДЕ.

Водночас у деяких регіонах, зокрема в Харкові, який щоденно зазнає ворожих обстрілів, діють обмеження електропостачання. В області здійснюються роботи для стабілізації ситуації та підготовки до проходження осінньо-зимового періоду.

Джерело