Пентагон стурбований безпрецедентною військовою співпрацею ірану з росією

іран залишається основним рушієм нестабільності на Близькому Сході.

Про це під час спільної пресконференції із міністром оборони Ізраїлю Йоавом Галантом заявив міністр оборони США Ллойд Остін. Особливо Пентагон стурбований співпрацею ірану із росією.

«Ми як і раніше глибоко стурбовані підтримкою іраном тероризму, його небезпечних проксі, його ядерних досягнень, його агресії на морі, його кіберзагроз, а також поширення ним ударних безпілотників і передової звичайної зброї. Дестабілізуючі дії ірану є не лише загрозою для Ізраїлю, вони є викликом для регіону та світу. Ми особливо стурбовані зростаючим стратегічним партнерством ірану із росією, зокрема використанням іранських безпілотників для тероризування та вбивства невинних цивільних осіб в Україні», — зазначив Ллойд Остін.

За його словами, за останній рік військова співпраця росії з іраном поглибилася, що створює серйозні виклики для Близького Сходу.

«росія пропонує ірану безпрецедентну співпрацю в галузі оборони, зокрема щодо ракет і ППО. І все це просто нагадує нам про ставки, оскільки жорстока і неспровокована війна за вибором росії вступає в другий рік», — наголосив очільник Пентагону.

Джерело