Підприємство екс-депутата зловили на несплаті податків на 42 млн гривень

Підприємство екс-депутата зловили на несплаті податків на 42 млн гривень

Фото: пресс-служба НБУ Агропідприємство екс-нардепа викрили у несплаті податків

Бюро економічної безпеки викрило схему ухилення від сплати податків сільськогосподарською компанією.

Сільськогосподарське підприємство, яке належить народному депутату сьомого скликання, не сплатило до державного бюджету 42,4 мільйона гривень податків. Про це у вівторок, 21 лютого, повідомило Бюро економічної безпеки.

У відомстві не назвали ім’я колишнього нардепа, проте відомо, що він є власником відомих торгових марок молочної продукції.

За результатами обшуків за чотирма адресами в адміністративних та офісних будинках сільськогосподарського приватного акціонерного товариства, у тому числі в Кіровоградській області, правоохоронці вилучили фінансово-господарські документи, які використовувалися при скоєнні кримінального правопорушення, та 7,8 мільйона гривень готівки.

Детективи встановили, що посадові особи компанії протягом 2021 року завищили податковий кредит у деклараціях з податку на додану вартість.

Підприємство документально оформляло фінансово-господарські операції із закупівлі зернових культур у суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності.

«Використання такої схеми призвело до фактичного ненадходження до державного бюджету України коштів у розмірі 42,4 мільйона гривень», — йдеться у повідомленні.

За інформацією Економічної правди, йдеться про компанію ПАТ Юрія, власником якої є виробник молочної продукції Волошкове поле. Через Волошкове поле бенефіціарами компанії є народний депутат сьомого скликання Олександр Табалов та його син.

Раніше повідомлялося, що депутата Сергія Шахова вирішили доставити силою до суду. Нардепа підозрюють у декларуванні недостовірної інформації на суму 60 мільйонів гривень.

Бізнес сплатив у 2022 році податків на 80 млрд грн більше, ніж у 2021-му

Джерело