Повідомлено про підозру голові та двом членам цвк рф, які сприяли веденню війни рф проти України | Кримінал

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру двом членам центральної виборчої комісії рф, а також про зміну раніше повідомленої підозри та нову підозру голові цвк рф.

Їм інкриміновано сприяння військово-політичному керівництву країни-агресора у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та пособництво у веденні агресивної війни.

За даними слідства, підозрювані сприяли вищому військово-політичному керівництву рф у веденні агресивної війни. У вересні 2022 року вони організували та забезпечили проведення на тимчасово окупованих територіях Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей незаконного референдуму про входження цих областей до складу рф. Його результати стали підставою для анексії частини території України.

Крім того, з метою легітимації анексії у вересні 2023 року вони організували та забезпечили на тимчасово окупованих територіях чотирьох областей та АРК Крим проведення незаконних виборів до окупаційних органів влади у так званий «єдиний день голосування». В подальшому визнали ці псевдовибори такими, що відбулись.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України