Сьогодні купив черговий електронний термометр. За рейтингом і кількістю позитивних відгуків він був на першому місці. Дивно, але при всій своїй крутизні термометр коштував зовсім недорого. Залишалося тільки наочно переконатися в його точності, і можна спокійно радіти покупці, інформує Ukr.Media.
Але з цим у мене завжди були проблеми. Всі мої попередні електронні термометри показували неточно. Я чітко дотримувався інструкції, а вони видавали температуру в середньому на 0,5 градуса нижче фактичної. Доводилося діставати старий ртутний термометр і міряти ним.
Ось і зараз, першим ділом я поліз в інструкцію, щоб перевірити покупку як належить. Зробив все, як написано, а в підсумку чергове фіаско. Після звукового сигналу на дисплеї було 36.0 гр.
Щоб переконатися в тому, що у мене все гаразд, я виміряв температуру тіла ртутним термометром. Він показав очікувані 36.6. Як таке можливо? А як же всі ці сотні людей в коментарях, які стверджували, що термометр справний?
Я знову зайшов у коментарі до товару і почав читати один за одним. Найчастіше люди писали про правила, які треба дотримуватися для коректної роботи термометра.
Правила, про які не пишуть
Не розумію, чому виробники не додають їх в інструкцію. Адже без цього термометри працюють некоректно.
Перше. Треба розташувати термометр вздовж тіла і притиснути його рукою. Так потрібно, щоб прилад нагрівався рівномірно. Річ у тім, що від датчика тепла йдуть мідні дротики до плати з дисплеєм і контролером. Виходить тепловідвід. Щоб тепло не втрачалося, потрібно нагрівати прилад рівномірно, тобто весь.
На всяк випадок напишу, що міряти треба на голе тіло.
Друге найголовніше правило. Встановіть термометр у вимкненому режимі і тримайте близько 10 хвилин. За цей час його корпус трохи нагріється. Потім увімкніть його. Тепер термометру знадобиться менше часу для вимірювання. А ще це зекономить енергію батарейки, що збільшить термін служби приладу.
Тільки при дотриманні цих правил мій електронний термометр показав правильну температуру. Таку ж, як на ртутному.
Залиште відповідь