Президент: Важливо, щоб перші два транші допомоги ЄС становили €18 мільядів на рік

Президент: Важливо, щоб перші два транші допомоги ЄС становили €18 мільядів на рік

Відео 01.02.2024 23:49 джерело Євросоюз ухвалив довгоочікуване рішення для України щодо виділення 50 млрд євро допомоги. Важливо, щоб перші два транші становили 18 мільярдів євро на рік, аби забезпечити стійкість держави.

Про це заявив Президент України Володимир Зеленський під час традиційного відеозвернення, повідомляє джерело.

«Сьогодні довгоочікуване рішення Євросоюзу – 50 мільярдів євро для України. Програма підтримки. Довготривала – на чотири роки. І це означає: українці мають фінансові гарантії для нашої соціальної стабільності. Рішення ухвалене сьогодні на Європейський раді – на рівні лідерів. Заради нього команда України і наші друзі в Євросоюзі працювали достатньо глибоко та активно – по різних каналах, на різних рівнях», — наголосив Зеленський.

Він подякував кожній з 27 країн Євросоюзу, які підтримали це рішення, а також висловив сподівання, що допомога в перші два роки становитиме 18 млрд щороку.

«Зраз важливо, щоб розподіл цих коштів відбувся за аналогією попереднього формату підтримки. Перші два транші потребують більшої суми – 18 млрд євро на ріка, а далі стійкість держави буде більшою. Команди України та Євросоюзу відпрацюють це питання», — підкреслив президент.

Джерело