Президентка Єврокомісії: Європа буде на боці України кожен день війни і кожен день після неї

Широкомасштабне вторгнення рф в Україну було не лише морально, а й стратегічно неправильним і президент володимир путін не досяг своїх цілей.

Про це заявила президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн під час виступу у Європейському парламенті.

Урсула фон дер Ляєн наголосила, що завдяки підтримці ЄС та союзників Україна не лише вистояла проти більшої країни, більшої армії та більшої економіки, але і повернула більше половини території, яку росія окупувала з початку війни.

«Минулої зими вони відбили російський наступ — і роблять те саме зараз. І про цей незламний дух ми повинні пам’ятати тут, у Європі та в усьому демократичному світі на цьому етапі війни», — сказала вона.

Президентка ЄК наголосила,  минулого тижня саміт ЄС висловив чітке повідомленні на подальшу стійку підтримку України.

«І дозвольте мені повторити його тут: Європа буде на боці України протягом кожного дня війни та кожного дня після неї», — додала Урсула фон дер Ляєн.

Вона наголосила на необхідності зберегти темпи підтримки України, що дозволить ЄС захистити власне майбутнє.

За її словами, це означає думати про відновлення, про зобов’язання у сфері безпеки, про зміцнення міжнародної системи, щоб уникнути будь-яких повторень чи рецидивів.

Як повідомляла АрміяInform, Європейський парламент і Рада ЄС досягли попередньої згоди щодо створення Українського фонду в 50 мільярдів євро у бюджеті Євросоюзу на чотири наступні роки для допомоги Україні.

Джерело