Принципи нейтральності не можуть бути застосовані, коли йдеться про геноцид українського народу — Дмитро Лубінець

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на рішення Міжнародного олімпійського комітету рекомендувати міжнародним федераціям допустити спортсменів з росії та білорусі до міжнародних змагань під нейтральним прапором. Водночас у МОК повідомили, що залишають за собою право ухвалити рішення, чи братимуть участь атлети цих двох країн в Олімпіадах 2024 та 2026 років у «відповідний час».

— Дозвіл на участь росіян і білорусів у Олімпійських іграх у нейтральному статусі — це спроба заплющити очі на ті злочини, які росія вчиняє на території нашої держави, — масові вбивства, викрадення, депортація, катування, тортури, знищення та руйнування цивільної та енергетичної інфраструктури ракетними ударами, завданими в тому числі з території білорусі, — вважає Омбудсман.

За словами уповноваженого, чимало спортсменів рф є військовими російської армії, яка вбиває українців. Від початку широкомасштабного вторгнення загинули 262 українські спортсмени й тренери. Майже 350 спортивних об’єктів — зруйновані або пошкоджені.

— Я особисто спілкувався зі спортсменом, якого в окупації катували російські військові, ламали кістки рук і ніг, аби він більше не міг представляти Україну на світових аренах, — повідомив Дмитро Лубінець.

Він також зауважив, що рік тому МОК підтримав Україну, відсторонивши російських і білоруських спортсменів від участі в міжнародних змаганнях.

У своєму зверненні до Міжнародного олімпійського комітету омбудсман закликає не порушувати принципів олімпійського миру і заборонити участь російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях.

— Злочинні дії росії абсолютно суперечать сучасній концепції олімпізму, в основі якої лежить ідея підтримки антивоєнного руху та примирення народів. російській федерації та білорусі не місце у великому спорті!, — наголосив Дмитро Лубінець.

Джерело