Прокуратура: арештовано два українських судна, якими намагаються заволодіти бізнесмени РФ | Кримінал

За клопотанням прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на два судна вартістю 10,2 млн доларів США. Наразі спільно з правоохоронними органами Королівства Іспанії вживаються заходи щодо недопущення заволодіння рф цими суднами. 

За даними слідства, посадові особи державних підприємств воднотранспортної галузі у змові з громадянами РФ планували передати державі-агресору два риболовецькі траулери, які належать Україні, за фіктивно створені борги перед окупантами.

Ця злочинна група передала в оренду компанії рф два українські риболовецькі судна. У подальшому вони намагалися передати їх державній корпорації розвитку «ВЕБ.РФ» нібито за борги України перед РФ — як сплату фіктивного боргу за накладення Україною арештів на російські активи ПАТ «Промінвестбанк».

З цією метою посадовці держпідприємств найняли екіпаж з громадян рф та перегнали судна до Іспанського порту Лас-Пальмас.

Кошти, отримані за оренду суден, посадовці держпідприємств  перераховували на банківські рахунки підконтрольних юридичних компаній та адвокатських об’єднань за надання фіктивних послуг та в подальшому обготівковували їх.

Правоохоронцями проведено низку обшуків. Слідчі дії тривають.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України