Прокуратура Вінниччини повернула державі незаконно приватизоване бомбосховище | Кримінал

За сприяння Вінницької окружної прокуратури реально виконано рішення Господарського суду Вінницької області за позовом прокуратури в інтересах держави в особі Фонду державного майна України про витребування з незаконного володіння акціонерного товариства захисної споруди цивільного захисту.

Йдеться про бомбосховище площею 327 м² місткістю 300 осіб та вартістю 8,2 млн грн у самому центрі м.Вінниці – на вулиці Соборній, де завжди велике скупчення людей, які потребують захисту під час загрози обстрілів. 

Свого часу товариство, всупереч чинному законодавству, приватизувало приміщення з укриттям. Тому, з метою відновлення законності розпорядження об’єктами цивільної оборони, прокуратура у квітні 2023 року в судовому порядку ініціювала витребування бомбосховища з незаконного володіння. 

Господарським судом Вінницької області у липні позов прокуратури задоволено, однак відповідач оскаржив рішення суду в апеляційній інстанції. 

Північно-західний апеляційний господарський суд, зваживши на доводи прокуратури, постановою від 30.10.2023 залишив скаргу без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін. 

Попри це, відповідач надалі звернувся з касаційною скаргою до Верховного Суду, який ухвалою колегії суддів Касаційного господарського суду відмовив йому у відкритті касаційного провадження.

Відтак, на виконання рішення суду на сьогодні право власності на цю захисну споруду зареєстровано за Фондом державного майна України. 

За матеріалами Вінницької обласної прокуратури