Резерви України оновили історичний рекорд

Резерви України оновили історичний рекорд

Фото: Пресс-центр НБУ Міжнародні резерви України за місяць зросли на 18%

У березні Україна сплатила за обслуговування і погашення держборгу $363,5 млн і ще $728,5 млн для МВФ.

За підсумками березня міжнародні резерви України зросли на 18% до 43,763 млрд доларів. Це новий історичний рекорд, повідомив Національний банк у п’ятницю, 5 квітня.

«Така динаміка зумовлена значними (понад $9 млрд) обсягами надходжень від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти Національним банком та боргові виплати країни в іноземній валюті», – йдеться у повідомленні.

Загалом на валютні рахунки Кабміну за березень було переведено $9,32 млрд, тоді як за обслуговування і погашення держборгу сплачено $363,5 млн. Також Україна сплатила МВФ $728,5 млн.

Серед інших чинників, що визначають обсяг резервів, НБУ назвав операції на валютному ринку: у березні чистий продаж валюти регулятором становив $1,79 млрд, що на 18,5% більше, ніж у попередньому місяці.

Згідно з балансовими даними, НБУ продав на валютному ринку $1,81 млрд і викупив до резервів $25,9 млн.

Центробанк також зазначив, що на поточний обсяг резервів позитивно вплинула переоцінка вартості фінансових інструментів, додавши $266,3 млн.

«Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,8 місяця майбутнього імпорту», – констатував регулятор.

Нагадаємо, у липні 2023 року резерви України встановили попередній історичний рекорд – $41,7 млрд. Після цього вони знижувалися чотири місяці поспіль. Лише у грудні резерви зросли завдяки валютним надходженням від закордонних партнерів.

Джерело