Родини полонених захисників бригади Чорних Запорожців зустрілися з представниками Координаційного штабу

У Координаційному штабі відбулася зустріч з родинами полонених і зниклих безвісти захисників окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Участь у заході взяли представники Координаційного штабу, військової частини, Офісу Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин та Сухопутних військ Збройних Сил України.

Про це повідомляє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими.

Одне з питань під час зустрічі стосувалося висновків службових розслідувань. За словами представника військової частини, для встановлення фактів є відповідний порядок дій, визначений чинним законодавством.

Представник Координаційного штабу додав, що бувають випадки, коли від побратимів є свідчення про смерть військовослужбовця, а згодом з’являється інформація, що він перебуває у полоні. Свідчення не можуть бути остаточним аргументом для висновків про загибель людини.

Представник Штабу також підкреслив, що вид обліку військовослужбовця не впливає на його залучення у процеси обміну. З полону повертаються військовослужбовці, які мають різні облікові категорії, у тому числі «засуджені» в країні-агресорці.

Фахівці Координаційного штабу проводять опитування звільнених з полону, фіксують важливі відомості, які можуть використовуватися в переговорному процесі.

Джерело