росіяни модернізували свої крилаті ракети Х-101 — полковник Микола Данилюк

Полковник Микола Данилюк

Про це повідомив представник Центру досліджень трофейного та перспективного озброєння та військової техніки Генерального штабу Збройних Сил України полковник Микола Данилюк під час брифінгу в Military Media Center.

— Тактико-технічними характеристиками ракети Х-101 не втомлюються хизуватися російські пропагандисти. Однак, чому тоді країна-терорист змушена швидкими темпами вживати заходів щодо проведення модернізації такої «високоточної» та «сучасної» зброї? Крилата ракета Х-101 продемонструвала обмежені можливості прориву системи ППО. Фрагмент крилатої ракети Х-101 нової серії було знайдено поблизу села Малютянка Київської області. На ньому чітко видно модернізовану оптико-електронну систему наведення. Як можна побачити, ця модифікація з’явилася ще наприкінці минулорічної осені. Це свідчить про те, що вже в той період часу зс рф зіткнулися з проблемою точності нанесення удару даним видом крилатої ракети, — зазначив Микола Данилюк.

За його словами, принциповою відмінністю модернізованої оптико-електронної системи наведення у Х-101 нового покоління є наявність трьох нерухомих об’єктивів. 

— У старій оптико-електронній системі був один об’єктив, встановлений на поворотний механізм з кутами нахилу до 10 градусів. За задумом агресора, модифікація повинна підвищити точність наведення ракети на ціль. Окрім цього, змін зазнала електронно-обчислювальна машина типу БАГЕТ-62-04. Варто зауважити, що дана складова крилатої ракети Х-101 є прямим доказом залежності російського ВПК від іноземних компонентів, — додав полковник.

Утім, при цьому росія змогла замінити частину мікросхем та чіпів даної ЕОМ на чіпи інших виробників:

— Безумовно, це не означає неефективність санкційної політики країн-партнерів та України. Навпаки, якби не жорсткі обмеження, росія б взагалі не мала проблем із поповненням запасів крилатих ракет і постійно б завдавала масованих ракетних ударів, як це мало місце в перші місяці повномасштабної агресії проти України, — зауважив Микола Данилюк.

Підготував Євген Проворний

Фото Руслан Тарасов

Джерело