Розгадали секрет Джоконди

Усмішка Джоконди Леонардо да Вінчі висловлює радість

Усмішка Джоконди Леонардо да Вінчі висловлює радість. Такі результати дослідження німецьких психологів та психіатрів, передає Ukr.Media.

Фахівці створили спеціальне зображення, повідомляє gogetnews.info. На ньому змонтували різні форми губ, які виражають ті чи інші емоції. Пізніше запропонували людям оцінити картину.

У випадковому порядку фахівці демонстрували картини-підробки та оригінал. Результати експерименту показали, що справжнє зображення посмішки показує радість.

Британські вчені висунули свою версію усмішки Мони Лізи. За словами мистецтвознавця Джонатана Джонсома, секрет загадкової усмішки в тому, що жінка в момент написання картини була хвора на сифіліс.

Крім того, деякі мистецтвознавці стверджують, що під портретом Мони Лізи є ще два шари зображення. На одній картині — контур жіночого портрета з більшою головою і руками. На іншій — зображена жінка в перламутровому головному уборі.

Джакорнда або Мона Ліза — картина написана італійським художником Леонардо да Вінчі у 1503 році. Це — один з найвідоміших творів живопису у світі. Належить до епохи Відродження. Виставлена у паризькому Луврі.

Источник