Розповідаємо, чому в американських туалетах немає і не було йоржиків

Цікава особливість!

Для багатьох людей, які проживають на території колишнього СРСР, США — це далека і незрозуміла країна. Там інші звичаї, інші одиниці виміру, навіть унітази, як виявилося, там теж кардинально відрізняються від наших.., передає Ukr.Media.

Люди, які побували в Штатах, напевно, помічали, що в тамтешніх туалетах практично відсутні йоржики. Виявляється, на це є причина, так склалося історично.

В Америці повсюдно використовують унітази сифонового типу. Це означає, що в чаші постійно перебуває вода і екскременти, падаючи вниз, практично не бруднять стінки. Та й злив у заокеанських унітазів набагато могутніше.

Така ситуація склалася історично. Все з-за того, що за океаном застосовується зовсім інша розводка каналізаційної мережі.

В країнах колишнього СРСР та інших європейських державах розведення виконують над міжповерховими перекриттями, а в Америці — під ними. Велика різниця між рівнем унітазу і зливною трубою дозволила американцям домогтися сифонового ефекту: під час спуску води вміст чаші буквально всмоктується в каналізацію.

В Європі зливні труби знаходяться практично на одному рівні з чашею. Таким чином ніякого додаткового тиску не створюється, а вода служить лише пробкою, яка не дозволяє газам з каналізації проникнути в приміщення. Коли змивається вода, вміст унітазу просто проштовхується всередину.

У 99 % випадків в США досить простого зливу води. Але іноді навіть це не допомагає, тому в житлових будинках йоржики все-таки використовуються. А ось в громадських закладах їх практично ніколи не видно, бо там прийнято ховати такі речі в спеціальних комірках.

І трохи гумору. Словенський філософ Славой Жижек абсолютно впевнений, що системи унітазів пов'язані з світоглядом нації. Так, у французів злив розташований ззаду, і це символ того, що місцеві жителі дуже романтичні натури, щоб дивитися на відходи своєї життєдіяльності.

У німців кал не змивається відразу, бо злив знаходиться спереду. Відходи можна розглянути на наявність різних інфекцій. Це знак того, що німці — допитливі люди і постійно прагнуть все аналізувати.

А ось у США постійно перебуваюча в чаші вода дає можливість розглянути кал, так і з шумом змити всі відходи. Жижек вважає, що таке відбувається, оскільки американці перейняли тягу німців до порядку і любов французів до різного роду візуальним ефектам.

Звичайно, це всього лише жарт, але, погодься, спостереження дуже веселе…

Источник