СБУ викрила ще одного колаборанта в результаті стабілізаційних заходів у звільнених районах Харківської області

СБУ затримала колаборанта, який під час окупації Куп’янська влаштувався «експертом» до мвс рф і фабрикував справи проти українців. Зловмисником виявився мешканець Куп’янська, який на початку широкомасштабного вторгнення рф підтримав загарбників.

Під час окупації міста він добровільно пішов на співпрацю з ворогом і влаштувався до створеного агресором «управління внутрішніх справ». Там його призначили «експертом» у складі «експертно-криміналістичного відділення» окупаційного органу.  На цій посаді він брав участь у фабрикуванні справ проти учасників руху опору в регіоні. Для цього використовував «підкинуті» потерпілим «речові докази» для оформлення необхідних рашистам «експертних висновків». За це колаборант щомісяця отримував «зарплату» у російських рублях.

Після звільнення міста зловмисник переховувався від правосуддя в одному з місцевих приватних будинків. Втім, співробітники СБУ встановили його місцезнаходження і затримали. Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність). Йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Зловмиснику загрожує покарання до 15 років ув’язнення. Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Харківської області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Джерело: Служба безпеки України

Джерело