Шахрайство за схемами продажу та пригону автомобілів із-за кордону – у Києві засуджено злочинця | Кримінал

За підтриманням публічного обвинувачення прокурорами Подільської окружної прокуратури міста Києва засуджено 49-річного чоловіка за обвинуваченням у заволодінні чужим майном шляхом обману та незаконному заволодінні автомобілями з використанням підроблених документів.

Прокурори довели, що обвинувачений розробив кілька шахрайських схем заробітків на автомобілях.

Чоловік пропонував власникам автомобілів, які хотіли їх продати, виставити машини на автомайданчик по вул. Сирецько-Садовій в м. Києві. Власники залишали йому автомобілі та документи на них. В подальшому використовуючи підроблені договори комісії, в яких були підписи не власників машин, в територіальних сервісних центрах укладав з покупцями договори купівлі-продажу. Гроші від продажу автомобілів чоловік забирав собі, не повідомляючи власників про те, що його машину продано.

У період з лютого 2020 по лютий 2021 років за цією схемою обвинувачений заволодів 7 транспортними засобами 5 потерпілих. Зокрема він продав  Volkswagen Passat, Renault Scenic, KIA Ceed, Ford Fiesta, Nissan Note, Dacia Logan, Lexus ES 350. Один з автомобілів — Volkswagen Passat обвинувачений продав своїй сестрі за 10 тис. доларів США. Таким чином він “заробив” понад 1,5 млн гривень.

Також обвинувачений пропонував клієнтам під замовлення привезти автомобіль з-за кордону. Кілька машин він справді привіз, таким чином увійшовши в довіру до клієнтів, які згодом знову замовляли йому автомобілі. За цією схемою з серпня 2020 по січень 2021 він ошукав 4 людей, отримавши від них понад 840 тис. гривень. Зловмисник брав з потерпілих декілька тисяч доларів, після чого не виходив на зв’язок.

За сукупністю доказів сторони обвинувачення чоловіка визнано винним та за сукупністю злочинів засуджено до 9 років позбавлення волі.

До набрання вироком законної сили чоловік перебуватиме під вартою.

За матеріалами Київської міської прокуратури