Шістьом колишнім інженерам-ядерникам, які працювали на «росатом», оголошено підозру | Кримінал

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора шістьом колишнім інженерам-ядерникам повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору.

За даними слідства, один з підозрюваних налагодив контакт з представниками російської компанії, яка тісно співпрацює з «росатомом» у сфері проектних робіт з реконструкції атомних електростанцій на території рф, що належать «концерну росенергоатом».

Домовившись з представниками рф про виконання проектних робіт з пожежної безпеки для Курської, Ростовської, Балаківської та Новороніжської АЕС, він залучив до цієї діяльності п’ятьох мешканців Харкова – науковців в області атомної енергетики. За грошову винагороду від представників держави-агресора вони складали проекти та звіти по цих АЕС. 

При цьому громадяни України усвідомлювали, що своїми діями допомагають розвитку атомної енергетики рф, що сприяє безперебійному функціонуванню і електропостачанню її військово-промислового комплексу, військових частин, підприємств важкої та легкої промисловості. Це у свою чергу дає можливість державі-агресору нарощувати виробництво зброї та боєприпасів, які в подальшому використовуються для ведення бойових дій на території України.

Під час проведення обшуків за місцями проживання підозрюваних вилучено докази злочинної діяльності, зокрема, проектну документацію для атомних електростанцій держави-агресора. 

Наразі вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

За матеріалами Офісу Генерального прокурора України