Симеон Стовпник 14 вересня: історія, традиції та прикмети свята

В цей день зазвичай переїжджали в нові будинки і святкували новосілля. Вважалося, що це принесе мешканцям нової оселі щастя.

Народне свято Симеон Стовпник відзначається 14 вересня 2019 року (дата за старим стилем — 1 вересня). У православному календарі — це день вшанування святого Симеона Стовпника, інформує Ukr.Media.

Цей сирійський монах є основоположником «стовпництва», що означає безперервну молитву на відкритому майданчику, стовпі, вежі. Завдяки сильній вірі і духу, Симеон весь час проводив на стовпі. Він отримав дар зцілення духовних і тілесних недуг і передбачення майбутнього. Чутка про нього поширилася далеко за межі Сирії. Багатьом він допоміг знайти справжню віру. Навіть царі, імператори зверталися до нього за порадою. Святий Симеон прожив більше ста років і помер під час молитви.

Традиції та обряди

Це народне свято початку бабиного літа, яке відзначається народними гуляннями.

День вважається вдалим для новосілля. Головне, не забути забрати з собою домовика.

З цього дня наступають весільні тижні і оглядини.

У багатьох місцях з даного свята починаються посиденьки — рукоділля в будинку при запаленій свічці, лампі.

Проводиться обряд постригу — посвята дітей, яким виповнилося 3 роки, в воїни і землероби. Після молебню дитині необхідно вистригти пучок волосся. Хресний садить її на коня і проводить коня по двору. Після цього обряду вважається, що подальшим вихованням хлопчика займається тільки чоловіча половина сім'ї.

На Симеона Стовпника ховають мух і тарганів, які уособлюють бідність і домашні негаразди. З моркви або ріпи вирізається гробик. У ньому закопуються як можна далі від житла спіймані в будинку комахи.

Прикмети

  • Якщо день ясний, до початку зими буде тепло.
  • Багато павутиння на полях — осінь буде довгою.
  • Дме південний вітер, значить, зима буде теплою.
  • Якщо птахи вже відлетіли на південь, зима настане рано.

Источник