Словаччина передала Україні перші чотири МіГ-29

Словацькі МіГ-29. Ілюстративне фото

Перші чотири винищувачі МіГ-29 благополучно передані Збройним Cилам України. Перекидання здійснили українські пілоти за допомогою Повітряних сил Словаччини, українського персоналу та інших компонентів, які забезпечували безпеку перекидання та необхідну документацію.

Про це йдеться в повідомленні Генерального штабу Збройних Сил України у Facebook.

«Дякую всім причетним за чудову професійну роботу. Словаччина на правильному боці і цим жестом ми, як країна, вписалися великими літерами в сучасну світову історію, що говорить про своєчасну допомогу, щиру солідарність і велич нації», — сказав Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь і повторив, що «ми надаємо Україні те обладнання, яке ми не можемо відремонтувати в наших умовах».

Пожертвування винищувачів МіГ-29 відбувається відповідно до міжурядової угоди між Словаччиною та Україною, яка була схвалена урядом Словаччини та згодом підписана Міністром оборони Словаччини Ярослав Надем та Надзвичайним і Повноважним Послом України в Словацькій Республіці Мирославом Кастраном минулого тижня, 17 березня 2023 року. Загалом Словаччина передає Україні 13 винищувачів радянського виробництва та частину зенітного ракетного комплексу.

Джерело