США перерахували Україні $1,25 млрд

США перерахували Україні $1,25 млрд

Україна гостро потребує фінансової допомоги

Кошти будуть спрямовані на пенсії, соціальну допомогу, зарплати для працівників державних органів, працівників ДСНС та працівників вищих навчальних закладів.

До державного бюджету України надійшов грант від США на суму 1,25 млрд доларів. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів.

Зазначено, що кошти надані через цільовий фонд Світового банку у рамках четвертого додаткового фінансування для проекту Підтримка державних видатків для забезпечення сталого державного управління в Україні.

Грант буде спрямований на забезпечення часткового відшкодування видатків бюджету, зокрема на пенсії, соціальну допомогу (допомога для внутрішньо переміщених осіб), забезпечення оплати праці працівників державних органів, працівників ДСНС та працівників вищих навчальних закладів.

У Мінфіні наголосили, що з початку повномасштабного вторгнення РФ Україна отримала від США вже 15,5 млрд доларів у формі грантів.

Проект впроваджується спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) на загальну суму 14,9 млрд доларів та 1,4 млрд євро. Джерелами є позики МБРР, кредити МАР, гранти цільового фонду багатьох донорів.

Нагадаємо, цього тижня Кабмін схвалив залучення другого гранту від США у розмірі 2,5 млрд доларів.

Тиждень тому повідомлялося, що Євросоюз перерахував Україні другий транш макрофінансової допомоги на 1,5 млрд євро з пакета на загальну суму 18 млрд євро.

Джерело