США планують різко збільшити мита на імпортовані з Китаю електромобілі й сонячні панелі — АР

США планують різко збільшити мита на імпортовані з Китаю електромобілі й сонячні панелі — АР

12.05.2024 03:11 джерело Уряд Сполучених Штатів планує наступного тижня різко підвищити мита на імпортовані з Китаю електромобілі, напівпровідники, медичні засоби, а також сонячні панелі й інше обладнання «зеленої» енергетики.

Як передає джерело, про це з посиланням на власні джерела в адміністрації США повідомляє АР.

Зазначається, що нові тарифи можуть бути оголошені у вівторок, 14 травня. При цьому, наприклад, ввізні мита на китайські електромобілі зростуть учетверо — з нинішніх 25% до 100%, тобто збільшать вартість китайського електрокара на ринку США вдвічі.

Такий крок американського уряду пов’язаний із проблемою «надлишкових потужностей» Китаю з виробництва електромобілів та іншої продукції, які можуть становити загрозу робочим місцям і нацбезпеці США.

Розвинені промислові країни, включаючи Сполучені Штати та їхніх європейських союзників, побоюються, що хвиля дешевого китайського експорту в зазначених групах товарів переповнить їхні ринки і завдасть значної шкоди місцевим виробникам.

Підвищені мита також мають певну політичну мету перед листопадовими президентськими виборами у США. І президент Джо Байден, і його ймовірний суперник Дональд Трамп обіцяють виборцям, що будуть жорсткими стосовно Китаю, другої за величиною економіки світу після США і їх геополітичного суперника.

Джерело