Судитимуть командувача угруповання «центр» рф: керував спробою захоплення трьох областей України

Скеровано до суду обвинувальний акт стосовно командувача центрального військового округу країни-агресора за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, планування, підготовки, розв’язування та ведення агресивної війни.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України.

Розслідуванням встановлено, що генерал-полковник збройних сил рф, очолюючи російське угруповання «центр», безпосередньо брав участь у підготовці, плануванні та організації вторгнення підпорядкованих підрозділів на територію України.

Він керував військовою операцією зі спроби захоплення територій Чернігівської, Сумської та Київської областей.

З 24 лютого по 31 березня 2022 року, перебуваючи в населених пунктах Чернігівщини, офіцер рф розв’язував питання воєнного планування і управління щодо бойового застосування підпорядкованих йому підрозділів російського угрупування «центр». Він віддавав їм накази, координував і контролював їх дії, забезпечував продовження ведення бойових дій, направлених на захоплення територій трьох областей.

Крім того, наприкінці березня 2022 року, перебуваючи в одному з населених пунктів Чернігівського району, він вручав державні нагороди підлеглим військовослужбовцям рф.

Джерело