Свято праці (День праці) — 1 травня

Це день солідарності тих працівників, які готові виходити на демонстрації, щоб заявити про свої права та потреби.

Один з найбільш дивних всесвітніх свят — це 1 травня. В 1886 році в цей день американські робітники вийшли на страйк з вимогами про 8-годинний робочий день. Цей страйк, як і супутня йому демонстрація закінчилися кровопролитною сутичкою з поліцією. Поліція відкрила вогонь у відповідь на постріли з натовпу, що спричинило за собою численні жертви серед демонстрантів.

В пам'ять про виступ робітників Паризьким конгресом ІІ Інтернаціоналу в липні 1889 року прийнято рішення проводити щорічні демонстрації 1 травня. Вперше день солідарності трудящих відзначали в 1890 році. Святкування його охопило багато країн: Австро-Угорщину, США, Італію, Бельгію, Данію, Німеччину, Францію, Норвегію, Іспанію, Францію, Швецію та деякі інші, інформує Ukr.Media.

1 травня став по-справжньому «масовим» святом тільки в СРСР. І воно дійсно стало святом трудящих, які отримали 2 додаткових вихідних.

Першотравень тривалий час був символом класової боротьби та революції. Відзначали його як День міжнародної солідарності працівників всіх країн, і лише в 1997 році свято отримало нову назву Свята весни і праці. Зараз це свято відзначають в перший понеділок травня або 1 травня в 142 країнах світу. Проте, в деяких країнах (США і Японія) свято праці відзначається в інший час, а понад 80 країн не відзначають День праці.

Крім усього іншого, Першотравень часто називали святом весни, адже воно, не вважаючи Великодня, було дійсно першим святом весни. Люди були раді потеплінню і оновленню природи і виходили на демонстрації. Це була не тільки політична акція, але і чудова можливість побачитися з родичами і друзями, побачити своїх шкільних товаришів всіх відразу. Зазвичай після проведення демонстрації люди йшли в гості один до одного. Обов'язковим атрибутом свята був рясний святковий стіл.

На сьогоднішній день свято остаточно втратило своє політичне значення і відзначається кожним з нас по-своєму.

Источник