Так званих співробітників «Волноваської виправної колонії» запідозрено у жорстокому поводженні з цивільними | Кримінал

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора трьом громадянам України — так званим співробітникам виправної колонії повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з цивільним населенням, вчиненим групою осіб.

За даними слідства, 25 березня 2022 року «начальник установи» здійснював керівництво так званою процедурою прийому доставлених до колонії затриманих цивільних осіб. Серед них був співробітник Національної поліції України, який, будучи цивільною особою, не брав участі у збройному конфлікті. Напередодні його затримали представники так званої «днр» на одному із блокпостів під час спроби евакуації з оточеного м. Маріуполя Донецької області на підконтрольну органам влади України територію.

Під час спілкування з «начальником установи» чоловік з піднятою головою відповідав на його запитання, не опустивши голову додолу. Підозрюваний розцінив таку його поведінку як вкрай зухвалу та наказав підпорядкованим співробітникам колонії «перевиховати» потерпілого, замість того, щоб забезпечити гуманне ставлення до затриманих цивільних осіб.

За наказом «начальника установи» підлеглі йому співробітники умисно утримували чоловіка навпочіпки на подвір’ї колонії у незручному положенні близько години. Вони наносили йому удари гумовими палицями по різним частинам тіла, завдаючи фізичні страждання.

В подальшому чоловіка перевели до «дисциплінарного ізолятору» колонії. Там двоє підозрюваних співробітників колонії на виконання наказу начальника завдали потерпілому численних ударів ногами, руками та гумовими кийками по різним частинам тіла. Вони змушували його співати гімн російської федерації та кричати «слава росії», «слава «днр», за відмову — посилювали застосування фізичного насильства.

Досудове розслідування здійснює Головне слідче управління Нацполіції України.

За матеріалами Офісу Генерального прокуратура