Тисячі боєприпасів та бойові машини: Британія надає Україні новий пакет військової допомоги

Велика Британія оголосила про виділення Україні чергового пакету військової допомоги.

Про це йдеться у повідомленні британського уряду.

«Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оголошує про новий великий транш підтримки для України, включаючи тисячі додаткових боєприпасів до танків Challenger 2, бойові та машини матеріально-технічного забезпечення, зокрема — CVRT, а також пакет підтримки на суму 50 мільйонів фунтів стерлінгів (майже 2,4 млрд грн — ред.) для ремонту обладнання, а також створення нового військового реабілітаційного центру», — йдеться у повідомленні.

«Оскільки Україна досягає стратегічного прогресу у своєму контрнаступі, а деградація російських військ починає заражати лінію фронту путіна, ми посилюємо наші офіційні домовленості щодо захисту України в довгостроковій перспективі. Підтримка прогресу України на шляху до членства в НАТО в поєднанні з офіційними, багатосторонніми та двосторонніми угодами та переважною підтримкою членів НАТО надішле сильний сигнал президенту путіну та поверне мир в Європу», — наголосив британський прем’єр Ріші Сунак.

Велика Британія через НАТО запускає проєкт зі створення медичного реабілітаційного центру для відновлення та повернення солдатів на лінію оборони України після бойових поранень. Центр буде побратимом із провідним у світі закладом Великої Британії Стенфорд-Холл, спираючись на досвід і підтримку Британії для пришвидшення відновлення та зменшення довгострокових наслідків війни.

Програма фінансуватиметься через Комплексний пакет допомоги НАТО Україні та підтримуватиметься спеціалістами з реабілітації з усього Альянсу. У центрі лікуватимуть важко поранених, допомагаючи їм адаптуватися до протезів, навчитися ходити та відновити впевненість у майбутньому. Легко пораненим центр пришвидшить відновлення, допоможе повернутися до Збройних Сил, щоб захищати Україну.

Джерело