Троє працівників річпорту у Херсоні підозрюються у колабораціонізмі, — прокуратура | Кримінал

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру трьом місцевим мешканцям у пособництві країні-агресору.

За даними слідства, підозрювані – колишні працівники філії «Херсонський річковий порт» АСК «Укррічфлот» під час тимчасової окупації міста погодилися співпрацювати з окупаційною владою. Один з них обійняв посаду директора захопленої філії підприємства, другий став його заступником, а третій погодився на посаду механіка транспортного відділу.

Так званий «директор» перереєстрував підприємство відповідно до вимог російського законодавства, організовував його роботу та вживав заходів для введення в обіг у м. Херсоні рубля.

Підозрювані виконували вказівки окупаційної влади, діючи в інтересах збройних сил рф, допомагали інженерним військам в облаштуванні понтонної переправи.

Також вони організували та забезпечили реконструкцію вантажної баржі для перевезення військової техніки, вилучили у працівників транспортні засоби, які перебували в їх користуванні, для потреб ворожих військ.

Окрім того, забезпечували переправлення російської техніки через річку Дніпро, сприяли вивезенню майна підприємства на тимчасово окуповану територію та забезпечили окупантів дизельним пальним на майже 300 літрів.

Під час обшуків за місцями мешкання підозрюваних правоохоронці виявили докази співпраці з ворогом, серед яких документи, російська атрибутика, комп’ютерна техніка, боєприпаси.

За матеріалами Херсонської обласної прокуратури