Туск переконуватиме польських протестувальників не блокувати кордон

Туск переконуватиме польських протестувальників не блокувати кордон

03.01.2024 21:20 джерело Глава польського уряду Дональд Туск переконуватиме польських протестувальників не блокувати польсько-український кордон.

Про це прем’єр-міністр Польщі сказав під час пресконференції в середу у Варшаві, передає кореспондент джерелоу.

Туск підкреслив, що для Польщі “дуже важлива допомога для України у війні з Росією і в цьому питання діяльність Польщі не зміниться”.

“Ми зробимо усе, щоб ефективно підтримувати Україну в її захисті від російської агресії”, — наголосив Туск.

З іншого боку, як зазначив польський прем’єр, уряд країн розуміє побоювання польських аграріїв і перевізників.

У цьому контексті він зазначив, що перевірить, чому польські аграрії планують відновити блокаду польсько-українського кордону, хоча перед Різдвяними святами міністр сільського господарства РП Чеслав Секерський домовився з ними про призупинення блокади.

“Я хотітиму довідатися, чому довіра (між міністром і фермерами – ред.) була настільки короткотривалою”,- наголосив польський прем’єр.

Крім того, Туск повідомив, що попросив міністра інфраструктури РП Даріуша Клімчака представити йому перспективи вирішення проблеми блокади кордону з боку перевізників.

“Я переконуватиму польських перевізників, аби вони не використовували блокаду як метод захисту своїх інтересів”, — підкреслив Туск.

Він зауважив, що польський уряд хоче зробити “все можливе, щоб захистити їхні інтереси у нерівній конкуренції з українськими перевізниками”. Проте блокада кордону, за його словами, в умовах посилення бомбардувань Росією України не допомагає польській владі вирішувати цю проблему, а навпаки перешкоджає.

Глава польського уряду додав, що аргументи Польщі “краще почують” (в Україні і ЄС – ред.), якщо Польща не буде країною, яка блокує кордон”.

“Це (блокада – ред.) не полегшує переговорний процес”, — констатував Туск.

Прем'єр Польщі також зазначив, що з українською стороною узгоджується його візит до Києва, і в цьому контексті важливо, аби обидві сторони “могли сказати щось позитивне”.

Джерело