У ЄС хочуть використовувати українські газосховища вже цієї зими — Bloomberg

У ЄС хочуть використовувати українські газосховища вже цієї зими — Bloomberg

13.06.2023 03:06 джерело Країни Європейського Союзу розглядають можливість використання Більче-Волицько-Угерського підземного газосховища в Україні для своїх потреб узимку, зважуючи всі ризики, пов’язані з російською війною.

Як передає джерело, про це повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що розташоване за 100 км від кодону ПСГ може зберігати в чотири рази більше природного газу, ніж найбільше сховище в Німеччині, і має сполучення з мережами ЄС завдяки тому, що Україна протягом десятиліть транспортувала російські енергоносії.

Європейські посадовці нині зважують, чи йти на ризик щодо використання Більче-Волицько-Угерського ПСГ та інших об'єктів, розкиданих по всій Україні, які можуть зберігати газ, коли попит і ціни на нього різко зростуть узимку. На сьогодні сховища в ЄС заповнені більш як 70%.

«Українські сховища можуть допомогти збалансувати попит і пропозицію протягом другої половини літа 2023 року, враховуючи їхній відмінний зв'язок з газовими ринками ЄС», — йдеться у коментарі німецької компанії RWE AG, яка раніше використовувала українські ПСГ.

Джерело