У Раді Європи підписали декларацію щодо досягнення «повної відповідальності» рф за агресію проти України

Міністри юстиції країн-членів та спостерігачів Ради Європи ухвалили у столиці Латвії декларацію, в якій викладено низку принципів для досягнення «повної відповідальності» за агресію рф проти України та надання відшкодування всім жертвам війни

Про це йдеться на сайті Ради Європи.

Ці принципи підкреслюють, що Реєстр збитків в Україні повинен мати підхід, орієнтований на жертву, щоб забезпечити засоби правового захисту, зокрема, для жінок і дітей.

Крім того, у них наголошується на важливості надання допомоги національним органам влади для сприяння координації внутрішніх зусиль стосовно підтримки функціонування Реєстру та змістовних консультацій з громадянським суспільством і неурядовими організаціями.

Міністри нагадали про важливість Реєстру збитків як першого кроку до того, щоб Росія заплатила за шкоду, завдану Україні своєю незаконною війною. Робота Реєстру, включаючи його цифрову платформу з усіма даними про претензії та зареєстрованими доказами, має стати першим компонентом майбутнього міжнародного механізму компенсації

У заяві йдеться, що це допоможе забезпечити «повне та ефективне відшкодування для України та жертв через окремий міжнародний інструмент, який буде створено у співпраці з Україною».

Міністри зауважують, що всі звинувачення у злочинах, включаючи воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид, скоєні військами РФ в Україні, мають бути «повністю розслідувані та, якщо це виправдано, переслідуватися згідно із законом на національному та міжнародному рівнях, щоб винні понесли відповідальність за свої дії».

До того ж міністри юстиції країн-членів РЄ заявили про підтримку розслідування та зусилля зі збору доказів, які проводять Україна, інша національна влада та прокурор Міжнародного кримінального суду.

Вони також закликали всі зацікавлені сторони, включно з міжнародними організаціями, які продовжують свою роботу в російській федерації та Білорусі, брати активну участь у визначенні нинішнього місцеперебування незаконно депортованих і переміщених українських дітей та надати допомогу для їх безпечного повернення.

Джерело