Угорщина висуває неприйнятні вимоги для розблокування допомоги Україні — посадовець ЄС

Угорщина висуває неприйнятні вимоги для розблокування допомоги Україні — посадовець ЄС

30.01.2024 21:15 джерело Європейська рада докладає зусиль, щоб досягти компромісу з Угорщиною та розблокувати допомогу для України, але поки що цього не вдалося зробити, бо Угорщина висуває умови, неприйнятні для інших країн.

Про це у Брюсселі на правах анонімності сказав високопоставлений представник Європейського Союзу.

«Чи виявляла Угорщина намір скасувати своє вето? Ні. Точніше, вони кажуть: ми можемо відкликати це вето за такої-то умови… І потім ви маєте цілий перелік, який неприйнятний для інших країн-членів, а деякі інші його складові не відповідають законодавству. В цьому і полягає складність», — зазначив офіційний представник ЄС.

Він зауважив, що найкращим рішенням було б погодження багаторічного бюджету ЄС, включно зі створенням Українського фонду, на рівні всіх 27 країн ЄС. Позиції сторін чіткі й визначені, у більшості країн є рішучість ухвалити багаторічний бюджет у повній відповідності до базових угод Євросоюзу. Ймовірно, під час зустрічі лідерам вдасться досягти компромісного рішення з Угорщиною, але поки що, за словами джерела, важко передбачати результати такої дискусії.

Джерело