Україна готова змінити правила експорту зерна до п’яти країн ЄС — уряд схвалив схему ліцензування

Україна готова змінити правила експорту зерна до п'яти країн ЄС — уряд схвалив схему ліцензування

19.09.2023 15:00 джерело Уряд схвалив нову процедуру експорту кукурудзи, ріпаку, соняшнику та пшениці, відповідно до якої потрібно отримати ліцензію Мінекономіки за погодженням з Мінагрополітики, щоб постачати ці культури до п'яти держав — членів ЄС, що межують з Україною.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський під час онлайн-виступу на засіданні аграрного комітету Європарламенту, передає джерело із посиланням на пресслужбу міністерства.

«Ми віримо, що така схема роботи задовольнить усі сторони. І навіть ті три країни, які зараз виступають проти українського аграрного експорту, також доєднаються до цього плану. Оскільки у всіх нас одна мета — перемога у цій страшній війні. А для цього має бути взаєморозуміння і взаємопідтримка між нами», — сказав Сольський.

Сольський назвав конструктивним довгоочікуване рішення Європейської комісії щодо зняття обмежень на експорт української агропродукції з введенням додаткових заходів контролю, і Україна вдячна за таку позицію.

Джерело