Україна отримає від ЄС 6 мільярдів євро перехідного фінансування — Мінфін

Україна отримає від ЄС 6 мільярдів євро перехідного фінансування — Мінфін

12.03.2024 19:33 джерело Сьогодні Україна та Європейський Союз підписали кредитну угоду та меморандум щодо перехідного фінансування для України в межах інструменту Ukraine Facility; загальний обсяг пільгових коштів, передбачених на березень- квітень цього року, — 6 млрд євро.

Як передає джерело, про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Підписантами від України стали міністр фінансів Сергій Марченко, перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко та голова Національного банку Андрій Пишний.

Очікується, що перший платіж обсягом 4,5 млрд євро надійде до державного бюджету України вже у березні. Решту з цієї суми – 1,5 млрд євро – Україна зможе отримати у квітні 2024 року після оцінки Європейською комісією виконання індикаторів.

У межах механізму перехідного фінансування Україна реалізує 5 індикаторів у сферах управління державними фінансами, боротьби з корупцією, розвитку бізнес-середовища.

Марченко висловив вдячність Євросоюзу за вагому та своєчасну фінансову підтримку.

"Механізм перехідного фінансування дозволить забезпечити нагальні потреби бюджету до остаточного затвердження Плану України для Ukraine Facility, який передбачає індикатори виконання реформ протягом 2024 — 2027 років", — наголосив міністр під час підписання.

Після затвердження Плану України для Ukraine Facility, як очікується, до держбюджету буде спрямовано 1,9 млрд євро безумовного фінансування. Решту бюджетної підтримки Україна отримуватиме щоквартально після виконання індикаторів, передбачених у Плані України.

Джерело