Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки — Домбровскіс

Україна потребує негайної фінансової та військової підтримки — Домбровскіс

17.02.2024 00:05 джерело Україна потребує суттєвої фінансової та військової допомоги просто зараз, і що ширшим буде коло міжнародних донорів — то краще.

Про це під час дискусії в рамках Мюнхенської безпекової конференції сказав виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, повідомляє кореспондент джерелоу.

«Очевидно, що ми не маємо втрачати розуміння терміновості. Є багато речей, які Україна потребує просто зараз, — це військова підтримка, фінансова допомога, підтримка для дієздатності економіки. Саме на цьому ми маємо сфокусувати увагу зараз, у цей дуже короткий термін», — наголосив представник Єврокомісії.

Він зауважив, що протягом минулих тижнів з Європи надходили позитивні новини. Німеччина й Франція укладають безпекове партнерство з Україною та оголошують про надання нових пакетів військової допомоги. Країни-члени ЄС погодили виділення 50 мільярдів євро для Українського фонду, наразі євроінституції працюють над тим, щоб здійснити перші виплати з цього фінансування вже на початку березня.

«Ми маємо підтримувати цю мобілізацію зусиль з урахуванням дебатів у США. Сподіваємося, що ці дебати в Конгресі будуть завершені позитивно, і ми зможемо розраховувати також на американський внесок у ці зусилля. Ми знаємо, що підтримка (для України — ред.) надходить також від інших країн G7. Все це необхідно і все це терміново», — зазначив Домбровскіс.

Джерело