Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону — Шмигаль

Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону — Шмигаль

23.02.2024 18:59 джерело Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону — «План взаємопорозуміння». Він складається з п’яти кроків.

Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі, передає джерело.

Перший крок — Україна погоджується на обмеження, які запропонувала Єврокомісія щодо українського аграрного експорту. Шмигаль уточнив, що це автоматичні захисні заходи, які були представлені в межах рішення Єврокомісії з пропозицією продовжити безмитну торгівлю Європейського Союзу та України. Ідеться, зокрема, про обмеження на м’ясо птиці, яйця, цукор.

«Україна погоджується з пропозицією експортувати до ЄС ці товари без квот та мит в об’ємах не більше, ніж були в середньому у 2022 та 2023 роках. Якщо експортуватиме більше, то повертаються обмеження. Ми також готові продовжувати механізм верифікації експорту зерна, кукурудзи, соняшника та ріпаку. Тобто, без дозволу Польщі ці чотири групи товарів не потраплять на польський ринок», — підкреслив глава українського уряду.

Другий крок — Україна направляє звернення до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг, тобто аналіз кластерів 4 і 5, до яких входить аграрна політика та транспорт. За словами Прем’єр-міністра України, це потрібно для того, аби зняти маніпуляції щодо якості української аграрної продукції, а також щодо того, чи відповідає підтримка українських аграріїв стандартам Світової організації торгівлі.

Джерело