Україна стабільно проходить опалювальний сезон, дефіциту в енергосистемі немає — Міненерго

Україна стабільно проходить опалювальний сезон, дефіциту в енергосистемі немає — Міненерго

20.01.2024 19:39 джерело Україна стабільно пройшла першу половину опалювального сезону і має достатньо ресурсів для його успішного завершення.

Про це повідомив міністр енергетики України Герман Галущенко в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини», передає джерело.

«Ми повністю тримаємо систему. Маємо всі ресурси для цього – як газу, вугілля і запасів ядерного палива, так і щодо підготовки генерації й об’єктів передачі. Тому ми стабільно проходимо ОЗП», — зазначив він.

Міністр наголосив, що дефіциту потужності в енергосистемі немає, а на випадок надзвичайних ситуацій існує можливість для імпорту електроенергії з-за кордону, зокрема для забезпечення потреб промисловості.

Водночас Галущенко пояснив, що покриття потреб споживання внутрішніми резервами не є дефіцитом.

«Дефіцит – це коли внутрішніх потужностей недостатньо для виробництва електроенергії, яка споживається у конкретну годину. Відповідно, якщо ми говоримо, що нам потрібно задіяти більше гідрогенерації, то називати ситуацію дефіцитом — абсолютно некоректно, тому що гідрогенерація – це внутрішня генерація, яка виробляє електроенергію всередині країни», — розповів він.

Джерело