Україна у березні може отримати від міжнародних партнерів близько $9 мільярдів — експерт

Україна у березні може отримати від міжнародних партнерів близько $9 мільярдів — експерт

Ексклюзив 26.02.2024 09:36 джерело Україна вже у березні може отримати близько 9 млрд доларів США міжнародної допомоги, що дозволить повернутися до більш стабільного фінансування видатків.

Таку думку в коментарі джерелоу висловив експерт Центру економічної стратегії Максим Самойлюк.

"Перші два місяці 2024 року були не дуже плідними для України з точки зору міжнародної допомоги. Станом на 23 лютого ми отримали тільки 436 мільйони доларів фінансування від Японії. Зважаючи на те, що в минулому році ми в середньому отримували 3-4 мільярди доларів іноземного фінансування щомісяця, а наші бюджетні потреби нікуди не зникли, вже в січні уряду довелося відкласти частину видатків на потім, щоб зменшити дефіцит до прийнятного рівня", — сказав Самойлюк.

Водночас, зауважив експерт, перспективи фінансування в найближчому майбутньому більш райдужні. Україна вже погодила на рівні експертів черговий перегляд програми МВФ, що дозволить нам отримати 890 млн доларів. До кінця березня Україна також розраховує отримати додаткові 1,8 млрд доларів від Японії та перший транш від ЄС на 4,5 млрд євро (4,9 млрд доларів).

Джерело