Україна вчергове закликала МОК позбавити російських та білоруських борців ліцензій на Олімпіаду

Україна вчергове закликала МОК позбавити російських та білоруських борців ліцензій на Олімпіаду

12.06.2024 21:53 джерело Очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний, президент Національного олімпійського комітету України Вадим Гутцайт та президент Асоціації спортивної боротьби України Юрій Копитко надіслали спільного листа Міжнародному олімпійському комітету (МОК) у зв’язку з кваліфікацією на Париж-2024 представників російської федерації і білорусі, які відкрито підтримують воєнні дії проти України.

Як інформує пресслужба Мінмолодьспорту, федерація спортивної боротьби росії назвала спортсменів, які візьмуть участь у літніх Олімпійських іграх 2024 року, передає джерело.

Українські спортивні інституції у свою чергу звернули увагу, що вказані спортсмени підтримують війну в Україні, політику російського диктатора та не відповідають достатнім критеріям, для отримання статусу індивідуального нейтрального атлета (AIN). Зокрема, це Дінара Кудаєва, Наталія Малишева, Ольга Хорошавцева та Ірина Курачкіна.

У листі наведені факти підтримки війни даними атлетами. Підписанти просять взяти до уваги дану інформацію та забезпечити запобігання участі російських та білоруських спортсменів, що є членами військових організацій або прихильниками війни проти України, в Олімпійських іграх.

Окремо висловлюється вдячність за додаткові докази порушення умов нейтральності вказаними спортсменами watchers.media.

Джерело