Українські АЕС скоротили виробництво через російські обстріли, пошкоджені кілька підстанцій — МАГАТЕ

Українські АЕС скоротили виробництво через російські обстріли, пошкоджені кілька підстанцій — МАГАТЕ

17.11.2024 14:47 джерело Під час масованого повітряного удару Росії по енергетичній інфраструктурі України в неділю зазнали пошкодження кілька підстанцій, від яких залежить зовнішнє живлення українських АЕС. Останні через обстріли були змушені скоротити виробництво електроенергії.

Про це повідомляє джерело із посиланням на заяву генерального директора Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Маріано Гроссі.

"Діючі українські атомні електростанції (АЕС) сьогодні вранці скоротили виробництво електроенергії як запобіжний захід після широкомасштабних військових дій по всій країні, які, за повідомленнями, були спрямовані на енергетичну інфраструктуру, що ще більше посилило ризики для ядерної та фізичної ядерної безпеки", — заявив Гроссі.

Зазначається, що, хоча Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська АЕС і не зазнали безпосередніх прямих ударів та не зупинили роботу, "кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали подальших пошкоджень під час ударів".

"Головні лінії електропередач від чотирьох підстанцій були відключені. Наразі лише два з дев’яти діючих реакторів у країні виробляють електроенергію на 100-відсотковій потужності", — йдеться у повідомленні.

За словами Гроссі, команди МАГАТЕ у вересні та жовтні відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій країні, щоб оцінити збитки після атак у серпні, і оцінять потребу в нових візитах після сьогоднішніх атак.

"Команди МАГАТЕ, які працюють на АЕС, чули звуки діяльності протиповітряної оборони й укривалися під час повітряних тривог. На Хмельницькій АЕС команда МАГАТЕ чула гучний вибух. На Рівненській АЕС були недоступні дві лінії електропередач потужністю 330 кіловольт", — повідомили у Міжнародному агентстві з атомної енергії.

Було наголошено, що АЕС потребують стабільного зв’язку з електромережею як для передачі виробленої електроенергії, так і для отримання зовнішнього живлення для охолодження реакторів.

Джерело