Українські водії в Польщі проявляють надзвичайну витримку і виваженість — генконсул

Українські водії в Польщі проявляють надзвичайну витримку і виваженість — генконсул

Ексклюзив 05.03.2024 00:08 джерело Українські водії, які через блокаду кордону в Польщі вимушено вистоюють у довгих чергах, демонструють високий рівень самоорганізованості та взаємодопомоги.

Про це в коментарі кореспондентові джерелоу сказав генеральний консул України в Любліні Олег Куць, який у понеділок відвідав водіїв біля пункту пропуску «Дорогуськ – Ягодин».

За його словами, під час зустрічі з представниками місцевої поліції та  українськими водіями було узгоджено подальші механізми взаємодії, а також обговорено першочергові потреби українців, які змушені чекати в багатокілометрових чергах.

«Особливо хочу відзначити високий рівень самоорганізованості українських водіїв. У такій напруженій ситуації, коли вони чекають на перетин кордону в надважких умовах, українські водії демонструють надзвичайну витримку і виваженість»,- наголосив Куць.

Генконсул висловив вдячність чоловіку на ім'я Олег,   який володіє стоянкою неподалік ПП «Дорогуськ», за те, що той запропонував українським водіям безкоштовне користування душем, необмежену кількість питної води, а також доступ до сервісів стоянки.

Під час зустрічі з водіями український дипломат оприлюднив відповідь керівництва Люблінського воєводства на їхній заклик забезпечити необхідні умови. Зокрема, відповідні вказівки вже передано до органів місцевого самоврядування. Тож  біля ПП «Дорогуськ»  встановлено додатково 27 мобільних туалетів, ПП «Гребенне» -,14, ПП «Зосін» — 2.

Як підкреслив генконсул, українські водії відзначили добрий рівень співпраці з представниками поліції.

Станом на зараз у Дорогуську польські протестувальники пропускають дві вантажівки на годину. Гуманітарна допомога йде поза чергою, яка сягає приблизно 20 км. Вздовж черги очікується встановлення мобільних душів.

Джерело