В Україні почали створювати Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії рф

Ілюстративне фото

Верховна Рада прийняла у першому читанні закон, що започатковує створення системи обліку осіб, життя та здоровʼя яких зазнало шкоди внаслідок збройної агресії рф

Про це повідомило 25 квітня Мінсоцполітики.

Законопроєкт №10256 був розроблений міністерством спільно з широким колом міжнародних та українських експертів.

Він дасть можливість створити Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, і тим самим — забезпечити збір та облік інформації про шкоду, завдану країною-агресором життю і здоровʼю наших громадян.

Своєю чергою, це дасть змогу державі і громадянам не просто фіксувати всі факти заподіяння шкоду життю і здоров’ю, а сформувати набори даних, які в майбутньому можуть допомогти довести завдану шкоду при зверненні громадян до Міжнародного компенсаційного механізму за відшкодуванням збитків коштом репарацій.

Крім того, створення системи обліку осіб, життя і здоровʼя яких постраждало внаслідок російської агресії, дасть можливість Міністерству соціальної політики надавати соціальну підтримку особам, які постраждали, значно раніше — не чекаючи, поки така особа отримає бюрократичні підтвердження і відповідний «статус» (ВПО, особи з інвалідністю і т.д.).

Державний реєстр осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії, має стати складовою загальної екосистеми системи реєстрів шкоди й збитків, завданих російською агресією.

Крім того, створення Реєстру постраждалих забезпечить облік видатків державного та місцевого бюджетів, які спрямовуються сьогодні на надання підтримки українцям, що постраждали від війни.

На думку Мінсоцполітики, надалі Україна планує також використати інформацію про всі види шкоди й видатки в результаті агресії росії для отримання репарацій.

Як повідомляла АрміяInform, додати знищену нерухомість до міжнародного Реєстру збитків відтепер можна у Дії.

 

Джерело