В Україні стартував проєкт із протидії кібершахрайству — РНБО

Національний координаційний центр кібербезпеки при Раді національної безпеки і оборони України спільно з Національним банком України запустили проєкт із протидії кібершахрайству у фінансовому секторі.

Про це повідомляє Рада національної безпеки і оборони України.

Мета проєкту — посилити захист громадян від кіберзлочинців, які суттєво активізували діяльність у період воєнного стану в Україні.

«Для крадіжки коштів зловмисники проводять фішингові кампанії з метою виманювання даних для доступу до банківських рахунків. Обіцянки шахраїв варіюються залежно від актуальних новин, особливо тих, що стосуються надання громадянам державної та міжнародної фінансової допомоги, також вони організовують фейкові збори коштів для надання допомоги ЗСУ», — йдеться у повідомленні.

Аналіз діяльності хакерських груп, які займаються подібним шахрайством, вказує на те, що вони діють не тільки в Україні, а й в країнах ЄС. Тому зараз відбуваються переговори щодо обміну інформацією з відповідними органами з країн-партнерів, до яких після початку повномасштабного вторгнення виїхала велика кількість українців.

Джерело