В Україні викрили схему крадіжки електрики Укренерго більш як на 700 мільйонів

В Україні викрили схему крадіжки електрики Укренерго більш як на 700 мільйонів

11.01.2024 16:20 джерело Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили схему заволодіння електроенергією ПрАТ “НЕК “Укренерго” та легалізації отриманих від її продажу коштів, внаслідок чого компаніїї завдано збитків на понад 716 млн грн, чотирьом підозрюваним повідомили про підозру.

Як передає джерело, про це повідомляє НАБУ.

Слідство встановило, що у березні 2022 року ТОВ “Юнайтед Енерджі”, на той час один з найбільших в Україні трейдерів, закупила у ПрАТ “НЕК “Укренерго” електричну енергію на суму понад 716 млн грн. Попри наявну заборгованість компанії перед товариством, керівник відповідного департаменту Укренерго не зупинив продаж.

При цьому гарантом оплати виступив один із комерційних банків, а рішення про видачу гарантії голова правління прийняла одноосібно і з порушенням процедури.

Надалі електроенергію продали реальним учасникам ринку, а отримані кошти вивели на рахунки закордонної компанії, підконтрольної організатору схеми, який також є бізнес-партнером учасника справи НАБУ і САП про розкрадання коштів ПриватБанку.

Джерело