В уряді заявили, що Україна робить усе для запобігання блокади кордону з Польщею

В уряді заявили, що Україна робить усе для запобігання блокади кордону з Польщею

14.02.2024 12:25 джерело Представники Мінвідновлення, Міністерства інфраструктури Польщі, а також митних та прикордонних служб обох країн обговорили питання запобігання нової блокади кордону польськими перевізниками.

Про це повідомляє у Фейсбуці пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, передає джерело.

«Наша позиція залишається незмінною: ми маємо спільно вирішувати проблеми і відкриті до діалогу та компромісів, що не будуть шкодити інтересам перевізників. Блокада кордону завдає збитків економікам України, Польщі та країн ЄС. Тому спільно з партнерами вживаємо всіх необхідних заходів тут і зараз, щоб не допустити повторних протестів з боку польських перевізників», — зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Сергій Деркач.

Він наголосив, що продовжуються пілотні проєкти на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Нижанковичі – Мальховіце». До 1 березня проїзд завантажених та порожніх транспортних засобів на пункті пропуску «Ягодин – Дорогуськ» розділений при реєстрації в системі єЧерга, а на пункті пропуску «Нижанковичі – Мальховіце» порожні вантажівки проїжджають взагалі без реєстрації.

Заступник міністра наголосив, що стабільна та ритмічна робота кордону прямо впливає на функціонування системи єЧерга. Остання дозволяє перевізнику керувати своїм часом для перетину кордону.

Під час зустрічі польським колегам продемонстрували роботу системи єЧерга на «Ягодині», включно із відеофіксацією заїзду на пункт пропуску та автоматичною верифікацією транспортного засобу на предмет реєстрації в системі.

Джерело