В угорському OTP Bank назвали безглуздим продаж бізнесу в Росії

В угорському OTP Bank назвали безглуздим продаж бізнесу в Росії

Фото: Getty Images В OTP Group вважають безглуздим продавати російську «дочку»

Продаж OTP банка в Росії може принести угорській групі стільки грошей, скільки вона виведе дивідендів за рік з Росії.

Угорський OTP Bank (материнська структура російського ОТП Банку та українського ОТП Банку) отримує дивіденди від свого дочірнього банку у Росії та наразі не планує його продавати. Про це заявив голова ради директорів OTP Group Шандор Чані, пише Portfolio.

За його словами, продаж російського відділення OTP банку за тими умовами, які зараз склались, «безглузді». 

На думку Чані, продаж OTP банка в Росії може принести угорській групі стільки грошей, скільки вона виведе дивідендів за рік з Росії. Проте OTP Group готова продати «дочку», якщо хтось дасть за нього 50% від ринкової вартості.   Також Чані заявив, що OTP Group хоче взяти участь у приватизації українських державних банків і збільшити свою присутність на ринку.   За підсумками минулого року OTP Group виплатить акціонерам 150 млрд угорських форинтів (410,07 млн доларів). Російська дочка принесла групі 50 млрд форинтів дивідендів (136,7 млн доларів). За підсумками 2024 року угорська група розраховує вивести з РФ до 100 млрд форинтів дивідендів (273,4 млн доларів).

Нагадаємо, сім найбільших європейських банків за розміром активів у країні заплатили РФ понад 800 млрд євро податків минулого року — вчетверо більше, ніж довоєнний рівень.

Чотири великі банки Китаю перестали приймати юані з РФ

Джерело