Великі банки Китаю перестали приймати платежі у юанях з Росії — ЗМІ

Великі банки Китаю перестали приймати платежі у юанях з Росії - ЗМІ

Фото: Getty Images (архів) Китайська фінансова система обмежує бізнес із Росією

Серед тих, хто відмовився від російських платежів, як мінімум вісім кредитних організацій. Блокування платежів відбувається із середини січня.

Великі китайські банки перестали приймати платежі в юанях з Росії, повідомляє у четвер, 21 березня, повідомляє The Moscow Times.

За інформацією видання, серед тих, хто відмовився від російських платежів, як мінімум вісім кредитних організацій: Ping An Bank і Bank of Nengbo, що займають 13 і 15 місця з капіталізації, Great Wall West China, Dongguan Rural Commercial, China Guangfa, Kunshan Rural Commercial, Shenzhen Rural Commercial та China Zheshang.

Блокування платежів у юанях відбувається із середини січня поточного року. Ймовірно, нові обмеження викликані побоюваннями запровадження вторинних санкцій та тиском з боку США.

Відмова приймати платежі в юанях ускладнить проведення розрахунків для компаній із Росії. Проте, за словами російських фінансистів, для продовження розрахунків є кілька способів: через російський банк, платежі від якого ще приймають у Китаї, за допомогою відкриття філії компанії в КНР чи іншій «дружній» країні, а також партнерів у Гонконгу.

Раніше головний для імпортерів із РФ китайський банк Chouzhou Commercial повідомив клієнтів про припинення операцій із Росією та Білоруссю, незалежно від платіжної системи.

Офіційно Китай не приєднувався до санкцій проти Росії у відповідь на війну в Україні, але після введення обмежень китайські банки скоротили роботу з російськими клієнтами, які перебувають під санкціями.

Нагадаємо, напередодні обмежив бізнес із росіянами головний державний банк Дубая — Emirates NBD. Він закрив російський підрозділ, а також значну кількість великих російських рахунків або пов’язаних з особами, що потрапили під санкції. Крім того, банк перестав приймати рублеві перекази та платежі.

 

Джерело