Відновитися після порожнинних операцій допомагає звичайна жуйка

Жувальна гумка здатна прискорити одужання після порожнинних операцій, повідомляє журнал Archives of Surgery, передає Ukr.Media.

За свідченням учених з каліфорнійської лікарні Санта-Барбари (Santa Barbara Cottage Hospital), жувальна гумка прискорює відновлення функції кишечника, тим самим скорочуючи післяопераційний період.

Будь-які порожнинні операції викликають зниження або, у важких випадках, зупинку перистальтики кишечника.

Зниження функції кишечника може приводити до болів в животі, нудоті і здутті живота, що в кінцевому підсумку подовжує час перебування пацієнта у лікарні. Крім того, при цьому стані збільшується ризик інфекції, додають дослідники.

У дослідженні брало участь 34 пацієнта, які перенесли операцію з видалення частини товстої кишки – так звану резекцію сигмоподібної кишки.

Половина пацієнтів в післяопераційному періоді крім традиційного лікування тричі на день жували жувальну гумку без цукру, решта лікувалися тільки звичайними засобами.

Результати дослідження показали, що у пацієнтів, жували жуйку, швидше відходили гази і раніше з'являвся стілець, що свідчило про відновлення функції кишечника.

У середньому, час перебування у лікарні у пацієнтів з контрольної групи склало 6,8 днів, у пацієнтів, що вживали жувальну гумку, час перебування в лікарні скоротилося до 4,3 дня.

Відомо, що деякі пацієнти після проведення порожнинної операції протягом короткого періоду не можуть ні їсти, ні пити. Жувальна гумка здатна стимулювати ті ж нерви, що і їжа, і сприяти виробленню гормонів, що активують шлунково-кишковий тракт, вважають вчені.

Жувальна гумка є найбільш простою і дешевою альтернативою для відновлення функції кишечника, при нездатності приймати їжу, запевняють американські хірурги.

Джерело