«Відповідає плану»: в Раді пояснили обвал гривні

"Відповідає плану": в Раді пояснили обвал гривні

Фото: Данило Гетманцев/Facebook Голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев

За січень – квітень 2024 року середній офіційний курс гривні до долара становив 38,47 грн/долар.

З початку року курс гривні до долара впав на 5,8%, що відповідає плановим показникам, закладеним до державного бюджету України.  Про це заявив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев у Telegram в четвер, 9 травня.   «Маємо помірні темпи девальвації гривні за перші чотири місяці на 5,8%. Це відповідає прогнозній динаміці розрахункового курсу, закладеній у бюджет-2024 (девальвація приблизно на 10%, середній курс 40,7 грн/долар)», — написав він.

Гетманцев нагадав, що НБУ не прогнозує курс і не таргетує зараз його цільове значення. «Утім не можу не відмітити, що нарешті маємо більшу гармонію у цьому питанні між монетарною і фіскальною політикою», — додав глава комітету.   За словами нардепа, з огляду на визначеність щодо зовнішнього фінансування до кінця 2024 року, значний обсяг міжнародних резервів, продовження відносно жорсткої монетарної політики і послідовну політику НБУ щодо валютної лібералізації, ситуація на валютному ринку у короткостроковій перспективі залишатиметься контрольованою.   За січень-квітень 2024 року середній офіційний курс гривні до долара склав 38,47 грн/долар. Офіційний курс на 30 квітня 2024 року — 39,67 грн/долар.   За середньомісячним офіційним курсом гривня девальвувала:  

  • за квітень 2024 року — на 1,8% (до березня 2024 року)
  • за чотири місяці з початку року — на 5,8% (до грудня 2023 року)
  • за час після переходу до керованої гнучкості — на 7,1% (до фіксованого курсу 36,57 грн/долар).
     

Нагадаємо, Кабінет міністрів у бюджеті на 2024 рік заклав середній курс на рівні 40,7 грн/долар, до кінця 2024 року курс очікується на рівні 42,1 грн/долар.

Раніше в НБУ заявили, що відновлення міжнародної допомоги Україні призвело до збільшення бюджетних видатків у березні, що викликало зростання курсу долара.

Джерело