Війна в Україні та погіршення відносин РФ із Заходом обмежили діяльність Газпрому — розвідка Британії

Війна в Україні та погіршення відносин РФ із Заходом обмежили діяльність Газпрому — розвідка Британії

12.05.2024 12:35 джерело Російське вторгнення в Україну та погіршення відносин Росії із Заходом серйозно обмежили діяльність Газпрому.

Як передає джерело, про це повідомляє Міноборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки у соцмережі X.

У зведенні йдеться, що російський газовий монополіст «Газпром» отримав найбільший річний збиток за останні 25 років. Торік прибутки Газпрому впали приблизно на 30%, що призвело до річного чистого збитку у розмірі близько 629 мільярдів рублів (6,9 мільйона доларів США).

«Російське вторгнення в Україну у 2022 році та подальше погіршення відносин Росії із Заходом серйозно обмежили діяльність Газпрому. Нездатність Газпрому повністю переорієнтувати свій експорт і відмовитися від залежності від європейських ринків, ймовірно, надалі обмежуватиме його прибутки щонайменше до 2030 року», – вважають експерти розвідки.

У британському оборонному відомстві зазначили, що хоча Газпром зміг переорієнтувати частину своєї торгівлі на альтернативні ринки, вони, ймовірно, становитимуть лише від 5% до 10% втрачених європейських продажів у 2023 році.

«Дуже ймовірно, що збільшення майбутніх продажів залежатиме від будівництва нових експортних інфраструктурних об’єктів, таких як газопровід «Сила Сибіру 2», – підкреслили аналітики.

Джерело