Військові капелани підтримують українських воїнів на навчаннях у Великій Британії

Окрім базової загальновійськової підготовки під керівництвом британських та міжнародних інструкторів на території Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, військовослужбовці Збройних Сил України також отримують духовну підтримку та моральне керівництво від капеланів у рамках операції ІНТЕРФЛЕКС.

Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних Сил України.

У дописі наводиться цитата з Послання до ефесян (6:11, 13): «Зодягніться в повну Божу зброю, щоб могли ви стати проти хитрощів диявольських. Через це візьміть повну Божу зброю, щоб могли ви дати опір дня злого, і, все виконавши, витримати».

Генштаб ЗСУ нагадує, що в червні 2023 року Департамент капеланів Сухопутних військ Великої Британії провів курси для групи капеланів Збройних Сил України, де відбувався обмін знаннями та практиками про надання душпастирської опіки, духовної підтримки та морального керівництва як під час військових операцій, так і періоду післявоєнної відбудови, який зрештою настане. «Курс був розроблений британськими військовими капеланами та підтриманий Збройними Силами Великої Британії в рамках операції „Орбітал“, постав як відповідь на запит Збройних Сил України, метою якого є надати учасникам духовні та практичні ресурси, необхідні для підтримки особового складу у найскладніших аспектах операцій», — повідомляє ГШ ЗС України.

Одна з головних місій капеланського служіння для військовослужбовців Збройних Сил України, які повернуться на передову війни росії з Україною — це збудовувати надію та посилювати дух та стійкість воїнів у процесі битви за повернення суверенної території України.

«Збройні Сили України — гарант незалежності, суверенітету, територіальної цілісності, недоторканності, безпеки та євроатлантичної інтеграції України. Збройні Сили України захищають та підтримують заснований на законах міжнародний порядок, який відкидає ідею про те, що кордони повинні змінюватися за допомогою агресивної військової сили, що одні нації можуть нападати на інших. Збройні Сили України захищали та завжди захищатимуть загальнолюдські цінності та принципи та продовжуватимуть втілювати ці основоположні принципи», — зазначають у Генеральному штабі ЗСУ та дякують Великій Британії за підтримку та допомогу.

Підготував Олександр Козубенко

Джерело